Kurz Krajinomaľba

Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Kurz krajinomaľby je trojhodinový program zameraný na základy krajinomaľby a maľovanie v prírode, pokiaľ to počasie dovolí, v zimných mesiacoch v ateliéri.

Cieľová skupina

Zážitkový vzdelávací kurz zbavujúci stresu a otvárajúci nové možnosti tvorivosti pre každého.

Obsahová náplň

Trojhodinový kurz maľovania s krátkou prednáškou k žánru krajinomaľby, spôsobom jej stvárnenia a použitým technikám, vás povedie krok za krokom. Základy kompozície krajiny – výber námetu z okolitej prírody, pri maľbe v ateliéri námety na výber, čierno-biela a farebná skica, výber techniky a spracovanie námetu pod odborným vedením. Kurz je vhodný vzhľadom na individuálny prístup výtvarníka pre každého, začiatočníkov aj pokročilých, môžete ho absolvovať viac krát a pod vedením akad. maliarov rozvíjať svoj dar stvárnenia krajiny. Techniky na výber – ceruzka, uhlík, rudka, pastel, akvarel, akryl, špeciálne techniky a tuš.

Kreslenie a maľovanie je jedinečným zážitkom relaxácie spojenej s tvorivosťou. Kurz je určený širokej verejnosti, nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce skúsenosti a znalosti. Pokiaľ sa pracuje v ateliéri, sú vítané vaše vlastné fotografie krajín, kde ste boli a páčili sa vám a chcete sa pokúsiť zachytiť tieto spomienky vlastnou tvorbou, či iné námety. Ostatným záujemcom budú ponúknuté krajinárske témy.

Všetok použitý materiál a malé občerstvenie je v cene kurzu. V letných mesiacoch sa kurz po dohode koná v prírode, od októbra do apríla v ateliéri.

Na kurze sa naučíte: vybrať si vhodný námet priamo v prírode, skomponovať si svoju krajinku aj z fotografií, používať kresliarske a maliarske techniky stvárnenia motívu, vyjadriť svoje pocity a kreativitu pod vedením akad. maliarov, relaxovať a vzdelávať sa príjemnou formou vlastnou tvorivosťou.

Lektor:
akad. maliari Iveta Slobodníková, Blažej Mikuš, Dušan Sekela

Termíny kurzov

02.10.2017

16:00 - 19:00

Prihlásiť sa

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Ing. Iveta Slobodníková
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť


Adresa
ZIV, Trenčianska 53, 82109 Bratislava

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť

web: www.ziv.sk

Adresa
Združenie pre integrálne vzdelávanie
Trenčianska 53, Bratislava Zobraziť na mape

Hodnotenie kurzu

(hlasujte)