DETAIL KURZU

Kurz Meditácia krok za krokom

Od:

Združenie pre integrálne vzdelávanie

Bratislava

Popis kurzu

Kurz meditácia je večerný šesťstupňový kurz klasickej meditácie. Každý stupeň kurzu obsahuje šesť 75 min. lekcií. Cvičí sa na meditačnom koberci a naučíte sa všetko o meditácii, z psychologického aj zdravotného hľadiska: polohy tela, dýchanie, stavy mysle,hlboká relaxácia a energia, ako dosiahnuť stav bez myšlienok a vnútorný mier, o rozdieloch medzi východným a západným typom meditácií, ako koncentrovať psychickú energiu a tvoriť vízie. Lekcie sú zamerané na praktickú 40 – 50 minútovú meditáciu. Pre firmy odporúčame teambuilding PRO-BUSINESS meditácie ako trojhodinový program pre manažérov. Absolventi môžu ďalej pokračovať v ďalších kurzoch Modrej planéty a meditačných zážitkových workshopoch. Viac informácii nájdete na www.ziv.sk

Obsah kurzu

Kurz je zameraný na hlbokú relaxáciu a základy meditácie, rozvíja schopnosť ovládať svoju myseľ a emócie aj hlboko relaxovať a doplniť energiu. Naučíte sa základy praktickej meditácie pre začiatočníkov aj pokročilých. Dozviete sa a vyskúšate si polohy tela, dýchanie, techniky a spôsoby meditácie krok za krokom od základov až k samostatnej hlbokej meditácii pod profesionáílnym vedením. Pozitívny význam meditácie pre zdravie a duševnú pohodu je praxou aj vedecky overený.

Kurz obsahuje tri základné cykly (každý cyklus obsahuje 3 lekcie po 75 minút). Každá lekcia obsahuje 40–50 minút meditáciu, praktický nácvik dýchania a meditačných pozícií na meditačnom koberci a základy klasickej meditácie. Kurz vás povedie krok za krokom k hlbokej meditácii a stavu rozšíreného vedomia, prehlbuje intuíciu a mimozmyslové schopnosti,ná­ročnosť sa pomaly zvyšuje s každým ďalším stupňom. Meditácie sú v príjemnom prostredí Galérie ZIV. Dozviete sa o základných typoch meditácií a všetko si prakticky vyskúšate. Vyššie stupne kurzu obsahujú aj techniky astrálnej projekcie vedomia a prirodzenej aktivácie tretieho oka a iné. Odporúčame začať prvým cyklom s teóriou, ale môžete sa pridať do ktoréhokoľvek stupňa, ak ste pokročilý. Ide o intenzívny výcvik meditácie vhodný pre každého, úplných začiatočníkov aj pokročilých, absolventom odporúčame zopakovať aspoň 2–3 krát do roka a skúsiť každý deň meditovať pre ďalší rozvoj a upevnenie meditačných schopností:-), prípadne navšíviť ďalšie meditačné kurzy a workshopy ZIV. Info www.ziv.sk, +421905255585.

LEKTORKA: Ing. Iveta Slobodníková, lektorka s dlhoročnou praxou v oblasti meditácií, rozvoja vedomia a terapií umením, autorka meditačného systému Modrá planéta, autorka kníh vydaných doma aj v zahraničí. „Sedem krokov k Šťastiu – vesmírna hra“ Ikar 2004 SR, „Meditatives Pendeln“ Konigsfurt Urania 2008 Nemecko, " Modrá planéta – Malá kniha o veľkých meditáciách" ZIV 2012 SR.

Cieľová skupina

Pre firmy ako teambuildingový trojhodinový program, tvoriví pracovníci, manažéri, verejnosť, darčekové poukazy

Poznámka k cene

6x75 min/1 stupeň

Kontaktná osoba

Ing. Iveta Slobodníková
+421 905 255 585
ziv@ziv.sk

Hodnotenie
OrganizátorĎalšie termíny kurzu
Termín Cena Miesto konania Zarezervovať