Kurz Meditácia krok za krokom

Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Vás povedie základnými znalosťami potrebnými k správnej a účinnej meditácii – polohy tela, dýchanie, stavy mysle, uvoľnenie myšlienok a emócií, bezmyšlienkový stav, vízie a realita.

Cieľová skupina

tvoriví pracovníci, manažéri, verejnosť

Obsahová náplň

Naučíte sa základy praktickej meditácie pre začiatočníkov aj pokročilých. Dozviete sa a vyskúšate si polohy tela, dýchanie, techniky a spôsoby meditácie s profesionálnou lektorkou, ktorá vás povedie krok za krokom od základov až k samostatnej hlbokej meditácii. Pozitívny význam meditácie pre zdravie a duševnú pohodu je praxou aj vedecky overený.

Kurz obsahuje tri základné cykly (každý cyklus obsahuje 3 lekcie po 70 minút) a dva špeciálne dvojhodinové workshopy – lekcie s rituálmi Vortex a Vytváranie hojnosti, ktoré na seba nadväzujú. Každá lekcia obsahuje 40–50 minút meditáciu, praktický nácvik dýchania a meditačných pozícií na meditačnom koberci a základy klasickej meditácie. Kurz vás povedie krok za krokom k hlbokej meditácii a stavu rozšíreného vedomia, prehlbuje intuíciu a mimozmyslové schopnosti a náročnosť sa pomaly zvyšuje s každým ďalším stupňom. Meditácie sú v príjemnom prostredí galérie a naučíte sa všetko o základoch a typoch meditácií, rozdieloch medzi východným a západným spôsobom a všetko si prakticky vyskúšate. Kurz obsahuje aj techniky astrálnej projekcie vedomia a prirodzenej aktivácie tretieho oka a iné. Odporúčame začať prvým cyklom s teóriou, ale môžete sa pridať do ktoréhokoľvek stupňa, ak ste pokročilejší. Ide o intenzívny výcvik meditácie vhodný pre každého aj úplných začiatočníkov aj pokročilých, absolventom odporúčame zopakovať aspoň 2–3 krát do roka a pokúsiť sa každý deň meditovať pre ďalší rozvoj a upevnenie meditačných schopností:-).

Vhodné je pohodlné oblečenie, prípadne vlastná podložka, pre všetkých účastníkov sú pripravené meditačné vankúše. Maximálny počet ľudí v jednej skupine je 8. Kurz je určený všetkým záujemcom o praktický nácvik klasickej meditácie. Ak vynecháte niektorú lekciu z vážnych dôvodov (PN, služobná cesta/školenie), môžete si ju docvičiť v inej skupine alebo v inom termíne po dohode s lektorkou. Ak sa vám absolvovaný cyklus páčil môžete si dokúpiť v ďalších termínoch ďalšiu lekciu, pokiaľ je voľné miesto, alebo absolvovať celý cyklus znovu ako riadny účastník.

LEKTORKA: Ing. Iveta Slobodníková, lektorka s dlhoročnou praxou v oblasti meditácií, rozvoja vedomia a terapií umením, autorka meditačného systému Modrá planéta, autorka kníh vydaných doma aj v zahraničí. „Sedem krokov k Šťastiu – vesmírna hra“ Ikar 2004 SR, „Meditatives Pendeln“ Konigsfurt Urania 2008 Nemecko, " Modrá planéta – Malá kniha o veľkých meditáciách" ZIV 2012 SR.

Lektor:
Ing. Iveta Slobodníková, lektorka s vyše 20-ročnou praxou

Termíny kurzov

Otvára sa ročne.

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Ing. Iveta Slobodníková
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť


Adresa
ZIV, Trenčianska 53, 82109 Bratislava

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť

web: www.ziv.sk

Adresa
Združenie pre integrálne vzdelávanie
Trenčianska 53, Bratislava Zobraziť na mape

Hodnotenie kurzu

(hlasujte)