DETAIL KURZU

European Study Tour

Od:

IPA Slovakia, s.r.o.

Žilina

Popis kurzu

Pripojte sa k nám a prežite pár dní plných inšpirácií v najúspešnejších európskych výrobných podnikoch. Priemyselné inžinierstvo je oblasť, ktorá napreduje veľmi rýchlo, s nami načerpáte inšpirácie priamo od tých najlepších. Zoznámite sa s výrobným systémom v TOP firmách a strávite s nami pár dní, ktoré obohatia nielen váš pracovný, ale i osobný život. Počas troch dní navštívime viacero spoločností v Českej republike a Nemecku. Program sme zvolili tak, aby v ňom boli zastúpené rôzne odvetvia a veľkosti firiem.

 • Zoznámenie sa so spôsobmi implementácie metód štíhlej výroby vo -vybraných firmách
 • Výmena vzájomných skúseností
 • Preskúmanie detailov pracovísk
 • Porozumenie myšlienkam expertov štíhlej výroby v podnikoch
 • Diskusie a výmena názorov v rámci tímu
 • Spoznanie kultúry navštívených krajín a regiónov
 • Získanie nových vedomostí z oblasti štíhlej výroby formou prezentácií a videí (počas cesty autobusom a počas zhrnutí)
 • Konfrontovanie zavedenia metód štíhlej výroby v špičkových firmách

„Postaráme sa o vás od okamihu, keď sa stanete súčasťou našej skupiny, zabezpečíme všetky presuny, ubytovanie, exkurzie, odborné diskusie a zážitkový sprievodný program.“

Obsah kurzu

ZETOR TRACTORS A.S., BRNO

Tento rok plánuje závod posilniť produktové portfólio o dve nové modelové rady, uviesť na trh prvý sériovo vyrábaný stroj v novom dizajne, expandovať na nové trhy – vďaka partnerovi KEMP sa darí prenikať na ruský trh. Od zahájenia výroby traktorov značky Zetor v roku 1946 bolo vyrobených viac ako 1,3 mil. ks, ktoré boli exportované do 136 zemí sveta. Počas prehliadky navštívime montážnu halu a zoznámime sa s procesmi modernizácie vo výrobe. Výstavba logistického centra, ktoré bolo dokončené v roku 2016, bola jedným z krokov v rámci rozsiahleho projektu, ktorý smeroval k prechodu na sekvenčnú výrobu. Zázemie vlastného vývojového a výrobného centra v Českej republike prispieva k maximálnej kvalite ponúkaných produktov a umožňuje radu inovácií. Okrem kompletných poľnohospodárskych traktorov vyrába a dodáva na svetové trhy vznetové motory a prevodovky.

KOYO BEARINGS ČESKÁ REPUBLIKA S.R.O., OLOMOUC

V roku 2017 bola spoločnosť ocenená ako najlepší závod na výrobu ložísk v Európe v rámci korporácie JTEKT. Závod Koyo Bearings Česká Republika, s.r.o. predstavuje jednu z divízií JTEKTu. Korporácia JTEKT so sídlom v Japonsku je popredným svetovým výrobcom ložísk, systémov riadenia, náprav, strojov a náradí. Pomocou trvalej vysokej úrovne kvality a výkonov svojich výrobkov a taktiež prvenstvom vo vývoji elektrických a hydroelektrických riadiacich systémov získal JTEKT uznanie a dôveru výrobcov automobilov a priemyselných výrobcov na celom svete. Vo svojich štyroch výrobných divíziách bude naďalej pokračovať v pestovaní dokonalosti kvality a spoľahlivosti výrobkov. Vrámci budúcej stratégie počíta s rapídnym navýšením objemu výroby a investícií do závodu v Olomouci. Spoločnosť ocenená ako najlepší závod na výrobu ložísk v Európe v rámci korporácie JTEKT. Uspeli tak v konkurencií nemeckých, francúzskych, britských a rumunských závodov. Poukazuje to na svetovú úroveň českých inžinierov i radových zamestnancov. Má vlastné vývojové centrum, pretože si sami navrhujú a inštalujú automatizované výrobné linky a roboty.

BMW GROUP WERK REGENSBURG

Každý model je postavený na technológiách, ktoré už dnes spĺňajú prísne nároky budúcnosti – odľahčené materiály, motory s nižšou spotrebou a zároveň vyšším výkonom, hybridné motory, ktoré si vyrábajú vlastnú energiu. BMW Group je známa svojimi výkonnými a luxusnými automobilmi a vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce je svetovou špičkou v oblasti produkcie a predaja svojich automobilov a motocyklov. BMW v Regensburgu vyrába osem rôznych variantov automobilov a patrí k jednému z najmodernejších a najflexibilnejších závodov na výrobu automobilov na svete. Od roku 1986 vyrába automobily pre zákazníkov z celého sveta. Počas prehliadky závodu nahliadneme do výroby legendárnej značky, kde budeme prevedení všetkými etapami výroby automobilu.

LEAN CENTRUM ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV S PREHLIADKOU VÝ­ROBY

Najväčší tréningový komplex, v ktorom sa prostredníctvom školení, hier, a tréningov zamestnanci spoločnosti a dodávatelia automobilky oboznamujú s princípmi štíhlej výroby a administratívy. Škoda pred šiestimi rokmi otvorila špičkové Lean Centrum. Na celkovej ploche viac ako 5600 m2 sú vytvorené priestory pre vzdelávanie zamerané na optimalizáciu výrobných a administratívnych procesov. Počas exkurzie uvidíme ako Škoda vzdeláva a zvyšuje know-how svojich zamestnancov a pripravuje ich do ostrého procesu. Budeme sa môcť inšpirovať viacerými hrami určenými na trénovanie princípov vhodných pre údržbu, produktivitu, logistiku, ergonómiu a pod. Následne sa presunieme na exkurziu do výrobných prevádzok najväčšieho automobilového výrobcu v Českej republike ŠKODA AUTO.

KIEKERT-CS, S.R.O., PŘELOUČ

Technologický líder na svetovom trhu v oblasti zamykacích a bezpečnostných systémov pre automobilový priemysel. Presunieme sa do Přelouča, kde nás popoludní čaká exkurzia v závode, ktorý je najväčším závodom na výrobu automobilových zámkov na svete. V Čechách bol založený v roku 1993 a materská spoločnosť Kiekert AG bola založená v roku 1857 v Heiligen­hause v Nemecku. Pôvodne sa nazývala Arnold Kiekert and Sons a zaoberala sa výrobou zámkov. Vo firme je kľúčovým pojmom inovácia, o čom svedčí veľké množstvo patentov. Zaujímavosťou je, že firma si pre zachovanie flexibility a časté zmeny dizajnu svojich produktov sama konštruuje aj linky, na ktorých zámky následne vyrába. Vo svojej viac než 150 ročnej histórii spoločnosť vyvinula a vyrobila viac než 1,5 miliardy zámkov pre automobilový priemysel.

Cieľová skupina

 • podnikatelia,
 • vrcholový a stredný manažment,
 • výrobní riaditelia,
 • pracovníci univerzít
Poznámka k cene

V účastníckom poplatku je zahrnutá účasť na exkurziách, 2 x ubytovanie, stravovanie, doprava a transfery vlastným autobusom. Náklady na dopravu do miesta začiatku a ukončenia pobytu, hotely a stravovanie v prípade rozšírenia pobytu, zdravotné a úrazo

Kontaktná osoba

Zuzana Gaňová
+421 41/239 90 90
ganova@ipaslovakia.sk

Hodnotenie
Organizátor