European Study Tour

Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Zoznámenie sa so spôsobmi implementácie metód štíhlej výroby vo vybraných firmách Výmena vzájomných skúseností Preskúmanie detailov pracovísk Porozumenie myšlienkam expertov štíhlej výroby v podnikoch Diskusie a výmena názorov v rámci tímu Spoznanie kultúry navštívených krajín a regiónov Získanie nových vedomostí z oblasti štíhlej výroby formou prezentácií a videí (počas cesty autobusom a počas zhrnutí) Konfrontovanie zavedenia metód štíhlej výroby v špičkových firmách

Cieľová skupina

Podnikatelia, vrcholový a stredný manažment, výrobní riaditelia, pracovníci univerzít

Obsahová náplň

Koyo Bearings Česká republika s.r.o., Olomouc

Spoločnosť Koyo Bearings Česká Republika, s.r.o. predstavuje jednu z divízií JTEKTu. Korporácia JTEKT so sídlom v Japonsku je popredným svetovým výrobcom ložísk, systémov riadenia, náprav, strojov a náradí. Pomocou trvalej vysokej úrovne kvality a výkonov svojich výrobkov a taktiež prvenstvom vo vývoji elektrických a hydroelektrických riadiacich systémov získal JTEKT uznanie a dôveru výrobcov automobilov a priemyselných výrobcov na celom svete. Vo svojich štyroch výrobných divíziách bude naďalej pokračovať v pestovaní dokonalosti kvality a spoľahlivosti výrobkov. Závod Koyo Bearings Česká republika, s.r.o. je zaradený do divízie ložísk nadnárodnej spoločnosti JTEKT Corporation, ktorá v rámci budúcej stratégie počíta s rapídnym navýšením objemu výroby a investícií do závodu v Olomouci. www.koyobearings.cz

ZETOR TRACTORS a.s., Brno

Od zahájenia výroby traktorov značky Zetor v roku 1946 bolo vyrobených viac ako 1,3 mil. ks, ktoré boli exportované do viac ako 90 zemí sveta. Zázemie vlastného vývojového a výrobného centra v Českej republike prispieva k maximálnej kvalite ponúkaných produktov a umožňuje radu inovácií. Okrem traktorov chcú vyrábať aj pásové obrnené vozidlá. Nový projekt firma pomenovala IFW Wolfdog. www.zetor.cz

Lean Centrum ŠKODA AUTO a.s., Mladá Boleslav s prehliadkou výroby

Najväčší tréningový komplex, v ktorom sa prostredníctvom školení, hier, a tréningov zamestnanci spoločnosti a dodávatelia automobilky oboznamujú s princípmi štíhlej výroby a administratívy.

Škoda pred piatimi rokmi otvorila špičkové Lean Centrum. Na celkovej ploche viac ako 5600 m2 sú vytvorené priestory pre vzdelávanie zamerané na optimalizáciu výrobných a administratívnych procesov. Počas exkurzie uvidíme ako Škoda vzdeláva a zvyšuje know-how svojich zamestnancov a pripravuje ich do ostrého procesu. Budeme sa môcť inšpirovať viacerými hrami určenými na trénovanie princípov vhodných pre údržbu, produktivitu, logistiku, ergonómiu a pod. Následne sa presunieme na exkurziu výrobných prevádzok najväčšieho automobilového výrobcu v Českej republike ŠKODA AUTO.

www.skoda-auto.cz

LEGO Production s.r.o., Kladno

Výrobný závod v Kladne je jeden zo 4 výrobných závodov LEGO Group na celom svete. Od roku 2015, kedy spoločnosť rozšírila výrobu a postavila novú budovu, plánovala postupne navýšiť počet zamestnancov z 2000 až o 600. Dodáva deťom kvalitné a kreatívne herné zážitky so stavebnicami LEGO® a hrá dôležitú rolu v stratégii LEGO spočívajúcu v rozmiestňovaní výroby v blízkosti kľúčových trhov a zákazníkov. www.lego.com/cs-cz

Privatbrauerei Erdinger Weissbräu Werner Brombach GmbH, Erding

Počas návštevy pivovaru spoznáme, prečo je Erdinger Weissbier svetovo najobľúbenejšie pšeničné pivo. 3 hodinový program zahŕňa komplexný pohľad na pivovarnícky proces, vrátane fľaškovania a tiež ochutnávky. Prejdeme cez procesy prípravy surovín, proces varenia piva, fermentačné a filtračné bunky. V prevádzke fľašovania uvidíme špičkovú technológiu a automatizáciu celého procesu a na záver proces expedície a doručovania piva Erdinger po celom svete.

V návštevníckom centre spoznáme celú škálu pšeničného piva a môžeme vyskúšať tradičný bavorský snack v podobe klobásy a praclíkov.

http://www.erdinger.de/en/erdinger-weissbier-company/brewery.html

MAN Truck & Bus AG, München

Je najväčšou spoločnosťou v rámci MAN Group a popredný svetový výrobca úžitkových vozidiel a dodávateľ dopravných riešení. Od spustenia výroby v roku 1955 sa podnik v Mníchove rozrástol na plochu jedného milióna m2 a zamestnáva okolo 8 500 pracovníkov, vyvíjajúcich a predovšetkým vyrábajúcich kompletné ťažké nákladné vozidlá, nápravy a kabíny. Dôležitým produktom spoločnosti MAN sú tiež autobusy všetkých kategórií – od autobusov určených pre mestskú dopravu po luxusné zájazdové autobusy.

V rámci prehliadky výroby budeme postupne prechádzať procesmi výroby od stavby hightech podvozku cez vysokoautomatizovanú výrobu, vnútorné vybavenie kabíny a montáž nápravy až k hotovému výrobku.

www.mantruckandbus.com/de

Termíny kurzov

25.09.2017 - 29.09.2017

Kurz na mieru (vnútrofiremný kurz)

Kurz je možné organizovať aj pre uzavreté skupiny kde obsah, termín a miesto sa dohodne podľa požiadaviek zákazníka.

Cena bude vypočítaná na základe presnej špecifikácie objednávateľa.

Odporúčaný rozsah kurzu: 5 dní

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Zuzana Gaňová
tel:
+421 41/239 90 *** zobraziť

mobil:
+421 910 944 *** zobraziť

email:
ganova@... zobraziť


Adresa
Česká republika, Nemecko

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel:
+421 41/239 90 *** zobraziť

email:
info@... zobraziť

web: www.ipaslovakia.sk

Adresa
IPA Slovakia, s.r.o.
Predmestská 8600/95, Žilina Zobraziť na mape

Hodnotenie kurzu

(hlasujte)