Bratislava-Rača

Argentínske tango začiatočníci

Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Tango je tanec, ktorý tancujú štyri nohy, dve hlavy a jedno srdce, životný štýl, túžba, energia…, súboj vášní (guerra de pasiones), súhra dvoch tiel, improvizácia; nemá pravidlá ani hranice, príbeh odohrávajúci sa priamo na parkete medzi dvoma partnermi.Argentínske tango je hudobný a tanečný štýl, ktorý pochádza z druhej polovice 19. storočia. Vzniklo zmiešaním ľudovej hudby prisťahovalcov do Argentíny z rôznych európskych krajín (Taliansko, Rusko, Nemecko, Španielsko, Poľsko) a hudby domorodcov. Tango sa stalo zmesou candobe, andalúzskych rytmov, polky, mazúrky, pomalého valčíka ako aj španielsko-kubánskej habanery či indiánskych rytmov, namiešanou v prostredí Buenos Aires.

Obsahová náplň

Tanečníci tancujú tango v uvoľnenom, no plynulom tanečnom rytme a snažia sa vyhýbať pauzám. Milonga sa tancuje na 2/4 takt a doba je silne zdôraznená. Tanečníci sa taktiež vyhýbajú pauzám a preto sa snažia tancovať kroky na zdvojený rytmus (často milne nazývané sinkopa). Okrem tanca sa milongou nazývajú aj kluby a večierky, kde sa argentínske tango tancuje, čo môže byť veľmi mätúce.

Termíny kurzov

25.01.2017 - 15.03.2017

Kurz bude prebiehať každú stredu od 18:30 do 19:30 hod. Cena kurzu je 30€ pre osobu. Kurz je možné darovať prostredníctvom DARČEKOVEJ POUKÁŽKY.

čas: 18:30 - 19:30
cena: 30 €
lektori: Michaela Podmanická

Prihlásiť sa

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Recepcia UDT
mobil: +421 911 491 371
e-mail: info@unidance.sk

Adresa
Pekná cesta 2/A, 83154 Bratislava - Rača
Univerzálny dom tanca, Malá sála

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel: +421 911 491 371
email: info@unidance.sk


Adresa
Univerzálny dom tanca
Pekná cesta 2/A, Bratislava-Rača Zobraziť na mape