ANGLIČTINA METÓDOU SAMOUKA: Naučíme vás učiť sa jazyky!

e-learning
Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Chceli by ste sa naučiť cudzí jazyk bez učiteľa a použiť pritom tie najlepšie techniky, ktoré poznajú len polygloti (ľudia, ktorí sa sami učia jazyky a vedia ich viacero)? Potom si nesmiete nechať ujsť letný program jazykovej mentorky Lýdie Machovej, ktorá sa plynule dohovorí 7 jazykmi bez toho, aby niekedy žila v zahraničí. 

V lete 2017 sa bude konať dvojmesačný online program s názvom Prázdninový mentoring, v rámci ktorého sa bude komunita 50 zanietených ľudí učiť cudzie jazyky: každý sa učí sám, ale sme v tom spolu!

Tu sú niektoré z reakcií účastníkov predošlých kurzov: 

Pred kurzom som zo seba nevedela vypotiť jednu súvislú vetu, teraz to dokážem, aj základné veci sa dohovoriť. Viac rozumiem, či už z písaného textu alebo aj z hovoreného, čo bol môj dosť veľký problém.
Barbora Vartíková

Som veľmi nadšená z mojich pokrokov! Začala som viac a plynulo komunikovať v angličtine. Prejav začína byť tiež sebavedomejší. Zlepšila som si veľmi aj slovnú zásobu vďaka pozeraniu seriálov a následne vypisovaniu slovíčok z nich. Zlepšila som si písanú angličtinu, mám menší problém vytvoriť sama nejakú vetu, aj keď viem, že je tam stále veľa chýb. Taktiež som sa začala venovať viac gramatike, čo sa veľmi teším, lebo tá mi robí problém.
Monika Moravčíková

Vidím na sebe výrazné zmeny v rozprávaní, slovnej zásobe a gramatike. Rozhodne sa mi rozšírila slovná zásoba, zlepšila gramatika a už rozprávam aj bez uhm ... hm a pod. 
Miroslav Keszeli
 
Všimla som si, že lepšie reagujem, už sa necítim pri komunikácii tak nepríjemne. Takisto som si všimla, že viac rozmýšľam nad gramatikou a keď niečo neviem, snažím sa to naučiť správne aby som to do budúcna vedela. Takisto ovládam viac slov a slovných spojení, som zvedavšia a viac sa zaujímam o jazyk. Nemčina mi príde prirodzenejšia a považujem ju za moju súčasť. Už pre mňa konečne nie je trestom.
Martina Jasko
 
Takýto pokrok za takýto krátky čas som nikdy predtým nedosahovala. Výrazne sa zlepšila moja výslovnosť, veľa som rozprávala, naučila som sa množstvo nových výrazov a oprášila som tie, ktoré som už pozabúdala. Takisto som sa zlepšila v gramatike a zistila, čo presne mi robí problémy a na čom treba popracovať.
Barbara MoravčíkováAko to bude vyzerať?

Každý sa učí sám za seba 

Na základe individuálnho učebného plánu, ktorý si sám zostaví na základe videokurzu Majster jazykov. Medzi metódami, ktoré si môže každý vybrať, je pozeranie seriálov, počúvanie podcastov, čítanie článkov a kníh, práca s aplikáciami, učenie sa slovíčok špeciálnu metódou na základe vypisovania do zošita atď. Dôležité je, aby to učenie bolo pravidelné a založené na efektívnych metódach.

Podpora skupiny
Učiť sa sám môže byť ťažké, ak sme na to naozaj sami. Podporná skupina, v ktorej všetci bojujeme s tými istými problémami, dokáže divy, a nedovolí vám to učenie vzdať. Je tak omnoho pravdepodobnejšie, že vo svojich predsavzatiach vytrváte a budete sa aktívne učiť celé leto. A pritom vás to bude aj baviť!

Uzavretá Facebooková skupina

Všetci budeme v kontakte cez špeciálnu skupinu na Facebooku, do ktorej budú mať prístup len účastníci mentoringového programu. Tu budeme zdieľať svoje zážitky s učením sa jazykov, problémy, na ktoré narazíme, ale aj úspechy, ktoré budeme dosahovať. (A tie zaručene prídu, uvidíte 😉 ) Podporíme sa v prvých odvážnych krokoch (hlavne pri rozprávaní) a ak niekoho pohltí každodenná realita, pomôžeme mu zase naskočiť na vlak a vrátiť sa k učeniu. (Ak nemáte konto na Facebooku, aj to vieme poriešiť, stačí nám napísať.)

Menšie Facebookové skupinky pre jednotlivé jazyky

Aby sme si vedeli navzájom ešte viac pomôcť a poradiť, zaradíme vás aj do druhej skupinky špeciálne pre váš jazyk, to znamená, že tam budete spolu so všetkými účastníkmi programu, ktorí sa učia angličtinu alebo nemčinu, španielčinu atď. Ak sa učíte jazyk, na ktorý máme menej účastníkov, budete v skupinke pre "ostatné jazyky". Novinkou v tomto programe bude špeciálna skupinka pre učiteľov angličtiny či iných jazykov, ktorí sa budú spoločne zlepšovať v jazyku, ktorý vyučujú, a zároveň zdieľať učiteľské tipy z praxe.

Tri živé webináre
Na začiatku, v strede a na konci programu budú tri živé vstupy jazykovej mentorky Lýdie, na ktorých si budeme zhodnocovať náš postup v učení sa a ujasníme si akékoľvek otázky o učení sa, ktoré budete mať. Kto chce, bude mať možnosť zapojiť sa aj aktívne na kameru, a podeliť sa s ostatnými o svoje skúsenosti s učením sa alebo sa naživo spýtať na rady pri učení. Takto budete mať možnosť živo komunikovať s ostatnými účastníkmi kurzu a spoznať tak aj nových ľudí.

Každý týždeň nové video s doplňujúcimi praktickými informáciami

Každý týždeň sa vám vo videokurze sprístupní nové video, v ktorom jazyková mentorka Lýdia prezradí dodatočné tipy a triky pri učení sa. Každý týždeň bude venovaný istej téme (rozprávanie,čítanie, slovná zásoba a pod.), a Lýdia vám vo videu povie o svojich vlastných skúsenostiach s danou oblasťou učenia sa, a tiež o skúsenostiach iných učiacich sa. Zistíte, ako sa vyvarujete typickým chybám a svoje učenie vymakáte k maximálnej efektivite.

Kontrolná tabuľka na monitorovanie učenia

Dôležitou súčasťou jazykového mentoringu je kontrola, že každý so svojím jazykom doma pracuje. Svoje učenie si budeme zapisovať do peknej online tabuľky, kde bude vidieť, kto je na tom ako, a kto sa v daný deň či týždeň naozaj premohol a zamakal. Každý týždeň dostanete emailom vyhodnotenie, kto bol nakoľko aktívny,čo vám nedovolí vzdať to, ak aj na jeden týždeň trochu zaostanete. Motivácia vytrvať v určenom pláne a učiť sa ďalej spolu s ostatnými bude omnoho silnejšia, ako keď ste na učenie sa sami. Uvidíte, ako začnete brať učenie vážne, keď sa o ňom budú dozvedať vaši spolužiaci v programe.

Pomoc pri objavovaní nových metód

Jazykovo-mentoringový program je jedinečný v tom, že vám nedovolí skĺznuť len k jednej či dvom metódam učenia sa, ktoré ste už aj tak poznali. Základom programu je videokurz Majster jazykov, v ktorom sa detailne popisuje 30 metód rozdelených do 9 modulov. Počas Prázdninového mentoringu budete mať každý týždeň na úlohu vyskúšať si niečo nové z metód, ktoré ste si sami neskúsili, čím spoznáte nové spôsoby učenia sa jazyka. Tieto úlohy zaberú max. pol hodinu týždenne, ale uvidíte, ako veľa o učení sa jazykov pri nich zistíte. Novo objavené metódy môžete využiť neskôr v ďalšom učení sa jazyka po skončení programu.

Jazykoví partneri na konverzácie

Obrovskou výhodou zapojenia sa do jazykového mentoringu je možnosť spoznať iných ľudí,ktorí si taktiež chcú cvičiť nejaký cudzí jazyk. Vytvoríme ideálne podmienky nato, aby ste cez internet (prípadne aj naživo) našli vhodných jazykových partnerov na pravidelné konverzácie, aby ste cvičili predovšetkým rozprávanie. Spomedzi 50 účastníkov si isto nájdete niekoho, kto vám sadne jazykovou úrovňou, ale tiež po osobnostnej stránke.


Tento jazykový kurz je vhodný na učenie sa akéhokoľvek jazyka, keďže každý sa učí individuálne. Prečítajte si VIAC INFO O KURZE na tejto stránkeObsahová náplň

Program tém jednotlivých týždňov

Každý si v programe určí svoj vlastný individuálny učebný plán založený na 2-3 prioritách podľa toho, čomu sa potrebuje najviac venovať, a podľa toho, ktoré metódy na učenie ho najviac bavia. Tento plán bude postupne plniť počas celého leta, pričom neskôr ho môže upraviť podľa potrieb.

Ako skupina sa budeme každý týždeň postupne zameriavať na jednotlivé priority a povieme si k nim dodatočné tipy a triky. Ak si niekto nezvolil napr. prioritu "čítanie", v 4. týždni bude mať priestor vyskúšať si niektoré z metód na čítanie, ktoré sú súčasťou videokurzu. Do budúcna bude vedieť, ako sa má učiť s využitím daných metód,pokiaľ si svoje priority zmení a bude sa chcieť venovať viac práve čítaniu. 

Videokurz

Oboznámenie sa s videokurzom Majster jazykov (tí, ktorí ho ešte nevideli)

Individuálne učebné plány

Nastavenie si individuálneho učebného plánu založeného na 3 prioritách (napr. rozprávanie + slovná zásoba + počúvanie)

Živý webinár: Inštrukcie na mentoringový program

Presne si vysvetlíme, ako budeme v lete fungovať, ako si budeme zapisovať svoje učenie do kontrolnej tabuľky, za čo všetko dostanete bonusové body, a akosi nastaviť svoj plán tak, aby ste z neho čo najviac vyťažili

Systém

Ako si vytvoriť v učení sa jazyka systému a dlhodobo udržateľné návyky

Počúvanie

dodatočné info o tom, ako zlepšiť schopnosť rozumieť cudziemu jazyku

Čítanie

dodatočné info o tom, ako systematicky pracovať s textami a čerpať z nich novú slovnú zásobu

Slovná zásoba

tipy a triky na najefektívnejšie zachytávanie novej slovnej zásoby a jej uloženie do dlhodobej pamäti

Rozprávanie

od druhého mesiaca sa naplno pustíme do intenzívneho rozprávania a povieme si, ako sa dá aj s obmedzenou slovnou zásobou viesť jednoduchá konverzácia

Živý webinár: Motivácia v učení sa

v auguste si na živom vstupe povieme, ako nám to ide, kto má aké problémy a ako si vieme dodatočne pomôcť, a poradíme tým, ktorí sa nestíhajú učiť podľa svojich pôvodných predstáv

Gramatika, písanie, výslovnosť

naraz sa povenujeme trom zvyšným prioritám a dáme si dodatočné tipy, ako na ne

Živý webinár: Vyhodnotenie mentoringového programu a učenia sa

pozrieme sa na to, nakoľko sme splnili svoje ciele zo začiatku leta, a budeme sa tešiť z toho, kto sa ako v učení posunul, a aké nové návyky si vytvoril


V cene 193 eur je započítaný videokurz Majster jazykov, ktorý na 42 videách vysvetľuje metódy, aké používajú polygloti na učenie sa jazykov. Prístup do tohto videokurzu vám ostane aj po skončení dvojmesačného programu, a budete sa môcť vďaka nemu zapojiť aj do budúcich programov Jazykového mentoringu. Bežná cena samotného videokurzu je 147 eur, a bežná cena mentoringového programu je 150 eur, avšak vy teraz môžete získať obe za 193 eur. Využite akciu a začnite sa toto leto učiť naplno! 

Viac info o videokurze aj o mentoringovom programe Prázdninový mentoring nájdete TU. 

Termíny kurzov

Otvára sa podľa záujmu.

Cena: 193 €

Dĺžka kurzu: 56 dní

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel:
0950 950 *** zobraziť

email:
lydia@... zobraziť

web: www.jazykovymentoring.sk

Adresa
Jazykový mentoring s.r.o.
Jána Švermu 1178/12, Partizánske Zobraziť na mape

Hodnotenie kurzu

(hlasujte)