Odborný Program Recruitment Manager | RACM® - Recruitment Academy® Certified Manager (anglicky)

Základné info
  • Termín kurzov: otvára sa polročne
  • Miesto konania: impact HUB, Hviezdoslavovo nam. 20, Bratislava
  • Cena: 3 420 € (2 850 € bez DPH)
  • Poznámka k cene: 1+1 zdarma Každý účastník kurzu získa: (8 dni intenzívneho tréningu, Aktuálny školiaci manuál, Knihu v hodnote 490 Kč, Certifikáciu RACM®, Doživotnú e-mailovú podporu pri riešení individuálnych problémov,
  • Organizátor: Recruitment Academy
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Recruitment certifikácie | Certifikat Recruitment Academy

Na svete neexistuje špecializovaná škola pre Recruiterov. Garantované certifikačné programy RACS®, RACR®, RACM® a RACA® sú určené pre všetky úrovne recruitment profesionálov a pomáhajú im zvýšiť úroveň znalostí, kredibilitu a ich cenu na trhu práce.

Hlavným cieľom certifikačných programo je oboznámiť účastníkov s komplexnou stratégiou náboru, technikami vyhľadávania talentov od inzercie až po priame oslovenie. Programy popisujú náborový procesa práacu s kandidátom v priebehu jednotlivých fáz náboru a výberu. Súčasťou sú aj pohovorovacie techniky, práca s technológiami aj školenia mäkkých zručností pre špecialistov v oblasti recruitmentu.

RACM® – Recruitment Academy® Certified Manager (anglicky)

Tento certifikačný program byl vytvorený, aby poskytoval nahliadnutie, pochopenie a praktickú aplikaciu moderných osvedčených postupov podľa mezinárodných recruitment štandardov. Program pokrýva praktické znalosti vedenia lokálnych, regionálnych alebo mezinárodných operácií naprieč všetkými oblasťami recruitmentu. Cieľom je vybavit účastníkov selektívnymi nástrojmi, implementaciou a managementom strategických a operativnych aspektov recruitmentu.

Cieľová skupina

**HR profesionáli, s min. 5 ročnými skúsenosťami v talent acquisition (TA), ktorí majú presah do managementu – tzn. vedú tím recruitment špecialistov aleno sa podieľajú na developmente a riadení projektov v oblasti TA alebo HR. Tento certifikačný program je určený pre strednú až seniorskú úroveň recruitment profesionálov, ktorí chcú: **

  1. porozumieť najnovším overeným praktikám k dosahovaniu maximálneho výstupu z ich recruitment procesov,
  2. urobiť ďalší krok do oblasti recruitment managementu,
  3. prehĺbiť svoje skúsenosti a rozšíriť znalosti manažerských schopností v TA, správe dodávateľov, a projekt managemente v rámci lokálnej alebo medzinárodnej recruitment pozície.

Kľúčové slová: Recruitment Manager, HR Manager, Recruitment Team Leader, Recruitment/Talent Aquisition Manager, Recruitment Business Consultant, a podobne.)

– Dizajnované predovšetkým pre tých, ktorí sú, prípadne plánujú – byť súčasťou cyklu procesov náboru a výberu, talent managementu zamestnancov, v rôznych úrovniach riadenia.

Pre tých, ktorí už praktické skúsenosti s náborom majú a ich cieľom je ich rozšírenie a komplexný záber rozšírený o strategicko-riadiace prvky.

Obsahová náplň

Anotácia certifikačného kurzu RACM® – Recruitment Academy® Certified Manager (anglicky)

Deň 1

Talent Acquisition (TA) and its role in achieving business goals

  • The role of TA in the business
  • Collaboration with internal customers
  • Development of the TA function
  • Utilising Metrics to Identifying recruitment performance
  • Targeting differentiated talent pools for their business
  • Linking recruitment with other HR operations: Referral schemes, Onboarding programs, Alumni programs, (Key) Talent Management, Appraisals, Compensation & Benefits (Total reward systems)

Deň 2

Operating models in recruitment, Overview Strategic Workforce Planning (SWP), Project Management and Change Management

  • Identifying the right structure for your organisation (in-house, centralised, localised, RPO, no recruitment function)
  • Establishing Strategic Workforce Planning in your business
  • Project Management case study
  • Models for change management processes
  • Identifying goals and planning for change

Deň 3

Competency Models, Leadership Principles & Employee Value Propositions (EVP) and Application Tracking Systems (ATS), integrations & Assessment tools

  • Model selection and designing roadmaps for implementation
  • The changing face of competency models for mid and large size organisations
  • Trends and best practices for ATS models
  • Assessment tools; selecting the right one to meet your business goals
  • Aligning you ATS and Assessments with your EVP
  • Aligning Hiring Managers with EVPs and Selection processes

Deň 4

Management toolkit

  • The Challenge of leadership
  • Overcoming resistance to change
  • Reinforcing effective performance
  • Utilizing effective disciplining actions
  • Insight to coaching for success

Deň 5

Management toolkit and Branding & Attraction campaigns

  • Utilising effective follow up actions (delegation techniques)
  • Team Based Learning
  • Talent management within the recruitment function
  • EVP in the marketplace (high and low cost models)
  • Integrated activities to identify key talent in all actions
  • Long term planning to achieve business goals

Deň 6

KPIs / Metrics and Case Study

  • Utilising KPIs for implementing solutions in the recruitment process
  • Case Study – Challenging problem game covering: 1) agency recruitment. 2)internal recruitment function 3) employee challenges

Deň 7

Social Net in modern recruitment, Agency Management, Talent Management and Outplacement

  • Implementing social media into all areas of the recruitment process (sourcing, EVP, Branding, ---- Alumni, Internal recruitment, other)
  • Defining strategies for managing agencies
  • Monitoring and KPIs for agencies
  • Cycles of experience / Internal /external /Alumni
  • Internal and externally managed processes for outplacement, to maintain long term EVP and strategies

Deň 8

Return in investment, re-recruitment, the influence of new hires and your continued development

  • Managing return on investment of recruitment processes
  • Recruiting into challenging or non-tested (new) positions
  • The role of TA to manage/influence positive or negative outcomes from hiring new employees / executives into your organisation
  • Continuing your personal development program and promoting development in your workplace

Termíny kurzov

Otvára sa polročne.

Kurz na mieru (vnútrofiremný kurz)

Kurz je možné organizovať aj pre uzavreté skupiny kde obsah, termín a miesto sa dohodne podľa požiadaviek zákazníka.

Cena bude vypočítaná na základe presnej špecifikácie objednávateľa.

Odporúčaný rozsah kurzu: 8 dní

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Natália Šegedová
tel: +421 910 705 385
mobil: +421 910 705 385
e-mail: natalia.segedova@recruitmentacademy.sk

Adresa
impact HUB, Hviezdoslavovo nam. 20, 81101 Bratislava

O organizátorovi

email: info@recruitmentacademy.sk
web: www.recruitmentacademy.sk

Adresa
Recruitment Academy
BBC 1, Plynárenská 1, Bratislava Zobraziť na mape