Detail kurzu

ONLINE KURZ (WEBINÁR) Ako komunikovať v náročných situáciách a efektívne zvládať konflikty

BPM Slovakia, s.r.o.

Popis kurzu

V súčasnom rozmanitom svete sa konfliktným situáciám nikto z nás nevyhne. Či sa nám to páči, alebo nie, konflikty boli, sú a budú súčasťou nášho vnútorného sveta a našich vzťahov s druhými. Ovplyvňujú náš pocit spokojnosti ale aj komunikáciu s najbližšími doma i  kolegami na pracovisku.  Často ich vnímame ako nepríjemnú stránku našich životov, ktorej sa snažíme skôr vyhnúť. Vidíme ich ako niečo, čo nás oberá o energiu, radosť zo života a priazeň iných.  Nedostávame sa však tým, že sa im snažíme vyhnúť a zamiesť „pod koberec“ do ešte väčších ťažkostí? Čo by sa v našich životoch zmenilo, keby sme konflikty priznali, prijali a riešili tak, aby sme cítili spokojnosť a nie úzkosť a stres. Budeme schopní vidieť v nich aj niečo pozitívne?

Pri riešení problémov a ťažkostí máme pri svojom rozhodovaní na výber viacero možností. Ktorá je však tá správna? Tá, ktorej dávam prednosť ja, alebo iní? Ako sa dohodnúť a prijať riešenie, s ktorým je spokojná každá strana? A kedy je lepšie z konfliktu odísť bez ohľadu na to, či si presadím svoj záujem alebo nie?

Na našom webinári  sa dozviete:

-    ako postupovať, aby nás konflikt nepoškodil,
-    aký postoj zaujať v náročných situáciách a tým zvýšiť schopnosť ich zvládnuť,
-    akú verbálnu a neverbálnu komunikáciu použiť a čomu sa naopak vyhnúť,
-    ako zvládať námietky.

Online kurz sa uskutoční formou webinára. Na to, aby ste sa ho mohli zúčastniť z pohodlia Vášho domova budete potrebovať internetové pripojenie a počítač. Začíname v utorok 21. apríla 2020 o 14.00 hod.

Harmonogram:

Webinár sa skladá z dvoch častí. Prvá časť sa uskutoční dňa  21. 4. 2020 o 14:00 hodine. Pozostáva z dvoch, za sebou nasledujúcich, 40 min. blokov, ktoré sú rozdelené 20 min. prestávkou.

Obsah 1. časti:

  • Konflikty, základné princípy, postoje a správanie v konfliktoch.
  • Čo sa deje, keď sa konflikt nerieši. Fázy konfliktu.
  • Spôsoby riešenia konfliktov.
  • Kľúčové zručnosti efektívnej komunikácie pri riešení ťažkých situácií - empatia, počúvanie, asertivita, rešpekt.
  • Zvládanie námietok.

Na záver prvej časti Vám pripravíme cvičenia, ktoré si samostatne vypracujete doma.

Druhá časť webinára sa začne na nasledujúci deň, v stredu 22. apríla 2020 o 14. 00 hod. a tiež sa skladá z dvoch 40 min. blokov s 20 min. prestávkou.

Počas tohto stretnutia si prejdeme Vaše vypracované cvičenia a úlohy a zodpovieme na Vaše  otázky. Webinár je pripravený tak, aby bol praktický a reflektoval Vaše aktuálne potreby a otázky.

Účastník online kurzu získa: učebné materiály + pracovný zošit s cvičeniami, ktoré mu budú sprístupnené po prihlásení sa na webinár a uhradení zálohovej faktúry. Využite aktuálnu 50 % zľavu ceny kurzu 36,00 euro (pôvodná cena je 72,00 euro s DPH) a ktorá platí do 18. apríla 2020.

Zľava pri registrácii: dvaja a viac účastníkov z jednej spoločnosti - 10 % zľava z účastníckeho poplatku.

Absolvovaním online tréningu získa každý účastník certifikát, ktorý vydáva spoločnosť BPM Slovakia s.r.o.


Obsah kurzu


Kontaktná osoba

Ľubica Karetková
+421 2/202 000 78
bpm@bpm-educat.com

Hodnotenie
OrganizátorĎalšie termíny kurzu
Termín Cena Miesto konania Zarezervovať