Kurz Arteterapia - Živly a energia

Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Arteterapia podporuje kreativitu a rozvíja schopnosť porozumieť vnútorným obrazom a myšlienkovo emočným vzorcom nášho konania. Pomáha chápať tomu, čo nás trápi, čo by sme chceli dosiahnuť a naučí nás uvoľniť sa a vnímať život radostnejšie.

Sebapoznanie, kontakt so sebou samým, osobnostný rozvoj, relaxácia.

Cieľová skupina

dospelá verejnosť bez obmedzenia veku, manažéri, firmy, skupiny, nie sú potrebné žiadne znalosti výtvarnej tvorby, kurz pre každého

Obsahová náplň

Kurz arteterapie je zážitkový, výnimočný, vyučuje sa touto formou iba v ZIV, skladá sa zo 4 cyklov. Každý cyklus tvorí 5 lekcií (10 hodín) a má špecifické tematické zameranie. Ideálne je najprv absolvovať prvý základný cyklus a potom môžete ostatné cykly absolvovať v ľubovolnom poradí. Piaty cyklus Arteterapia špeciál je zameraný na energie živlov, revitalizáciu tela, mysle a emócií tematickou maľbou, zistenie dynamiky svojej osobnosti a je možné ho absolvovať kedykoľvek, aj úplne na začiatku.

Čo sa na kurzoch naučíte:

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre zdravých ľudí, ktorí sa chcú o sebe viac dozvedieť a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa a precvičíte si základné arteterapeutické techniky. Ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojím obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku.

Nemusíte vedieť maľovať a zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a možno si domov odnesiete svoje prvé originálne obrázky. Kurz je vedený ako skupinové maľovanie v príjemnom prostredí galérie so skúsenou lektorkou a terapeutkou. Všetok materiál a občerstvenie je zahrnuté v cene. Cykly na seba voľne nadväzujú, vždy s novými témami. Absolventi jednotlivých cyklov postupne zlepšujú schopnosť stotožniť sa s vnútornými obrazmi. Môžete absolvovať celý kurz (všetky 4 cykly) , alebo si vybrať len prvý cyklus. Prvý cyklus s úvodnou teóriou je najdôležitejší, slúži ako odrazový mostík pre ďalšie cykly. Preto je potrebné absolvovať prvý cyklus pre pokračovanie v ďalších cykloch.

1. cyklus Program prvého cyklu:

 1. lekcia: základy vizuálnej komunikácie, relaxácia s hudbou a farbami
 2. lekcia: projekcia pocitov
 3. lekcia: ako vnímam samého seba
 4. lekcia: rozvíjanie sebaúcty
 5. lekcia: zmysly a pohyb

2. cyklus Program druhého cyklu:

 1. lekcia: farby a tvary zvuku
 2. lekcia: ako sa cítim
 3. lekcia: ako vnímam samého seba a ako si myslím a cítim, že ma vnímajú iní
 4. lekcia: aspekty života
 5. lekcia: vlastný totem, symbolika môjho života, práce, vzťahu…

3. cyklus Program tretieho cyklu:

 1. lekcia: ja a svet
 2. lekcia: pocity superhrdinu
 3. lekcia: moje vzťahy
 4. lekcia: najväčšia túžba
 5. lekcia: scény zo snov, čo nám hovoria a ako sa cítime

4. cyklus Program štvrtého cyklu:

 1. lekcia: najväčšia detská radosť
 2. lekcia: rola v živote
 3. lekcia: profesionálne kvality
 4. lekcia: symbol pre každého – v skupine aj pre seba samého
 5. lekcia: milujem celý svet – životné zmeny a láska, čo a koho milujem

Kurz arteterapia ŠPECIÁL: Živly a energia Maľovanie a sebapoznávanie pre každého. Kurz je zameraný na živly, temperament, povahu, prebudenie a rovnováhu vnútorných síl. Kurz sa skladá z 2 stretnutí. Na každom stretnutí sa venujeme dvom párovým živlom (oheň – voda a zem – vzduch), ktoré budeme preciťovať a pracovať s nimi. Využijeme energie živlov prírody na omladenie, pre revitalizáciu tela, mysle a emócií tematickou maľbou s hudbou a farbami a na zistenie dynamiky svojej osobnosti. Kurz je určený pre každého, pre absolventov kurzu arteterapie, aj pre nových záujemcov.

Lektor:
Ing. Iveta Slobodníková, výtvarníčka a terapeutka s vyše 20 - ročnou praxou

Typ a platnosť osvedčenia:
interný certifikát

Termíny kurzov

31.08.2017 - 01.09.2017

Arteterapia Živly a energia 16:00 - 20:00

Prihlásiť sa

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Ing. Iveta Slobodníková
tel:
+421 903 110 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť


Adresa
ZIV, Trenčianska 53, 82109 Bratislava

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť

web: www.ziv.sk

Adresa
Združenie pre integrálne vzdelávanie
Trenčianska 53, Bratislava Zobraziť na mape

Hodnotenie kurzu

(hlasujte)