Jednoduché účtovníctvo

Popis kurzu

Akreditovaný kurz Jednoduché účtovníctvo je presne pre vás. Naši lektori pomocou praktických príkladov naučia viesť agendu jednoduchého účtovníctva aj úplných začiatočníkov. Skúsenejší si zopakujú svoje vedomosti a zistia, aké zmeny nastali v zákone či v účtovných dokladoch.

Čo vás na kurze čaká? Na úvod je potrebné poznať základné pravidlá stanovené zákonom. Lektor

Obsah kurzu

vám vysvetlí Zákon o účtovníctve, ako pracovať s účtovnými dokladmi. Naučí vás viesť jednotlivé účtovné knihy, spracovávať daňové doklady a pripraviť daňové priznania k DPH a k dani z príjmov fyzických osôb.

Všetci lektori majú dlhoročnú prax, preto vysvetľujú teóriu na praktických príkladoch, s ktorými sa za roky účtovania stretli.

Detailný obsah kurzu:

 1. Zákon o účtovníctve
 2. Účtovné doklady
 3. Majetok
 4. Pomocné knihy
 5. Peňažný denník
 6. Účtovné výkazy
 7. Leasing
 8. Daňové priznanie

Rozsah kurzu 25 vyučovacích hodín

Čo je zahrnuté v cene?

 • skriptá,
 • zošit a pero,
 • akreditované osvedčenie po absolvovaní kurzu,
 • neobmedzený prístup do zákazníckej zóny.

Všetky ostatné potrebné materiály a tlačivá si môžete stiahnuť zo zákazníckej zóny, kde neustále pribúdajú aktuálne verzie.

K najčerstvejším novinkám máte prístup aj po absolvovaní kurzu. Vo vybraných mestách je zabezpečené bezplatné občerstvenie (káva a čaj).

Po úspešnom absolvovaní kurzu „Jednoduché účtovníctvo“ získate akreditované osvedčenie a môžete ihneď samostatne spracovať kompletnú agendu jednoduchého účtovníctva.

Za príplatok 19 € vám vydáme osvedčenie aj v cudzom jazyku.

Čo na kurze najviac páči doterajším absolventom?

Blanka Murová: "Dozvedela som sa presne to, čo som potrebovala, aj mnoho ďalšieho naviac. Na všetko sme mali dostatok času a prešli sme si podrobne všetky témy.”

Jozef Formánek: “Kurz mal perfektný priebeh. Počas 3 dní som sa naučil viesť Jednoduché účtovníctvo v potrebnej miere, aj keď som sa predtým s účtovníctvom nikdy nestretol.”

Viera Šomšáková: “Kurz splnil moje očakávania, bola som prekvapená kávou, čajom, perom a zošitom. Som veľmi spokojná ako začiatočník, páčili sa mi prebraté veci z praxe.”

Ostaňme v kontakte aj na Facebooku Pravidelne dokumentujeme atmosféru na kurzoch, ako to u nás vyzerá a čím Agentúra Jaspis práve žije.

Na stiahnutie:Zákon o účtovníctve­Opatrenie Ministerstva financií SR

Cieľová skupina

Ste podnikateľ a trávite každý mesiac hodiny prípravou dokladov pre účtovníka? Ste živnostník, ktorý si účtuje reálne výdavky? Alebo zamestnanec, ktorý prichádza do styku s účtovnými dokladmi a má v nich zmätok?

Kontaktná osoba

Ing. Nela Smandrová
+421 2/554 225 88
jaspis@jaspis.sk

Organizátor