Kurz Maľovanie krok za krokom

Základné info
Prihlásiť sa na kurz

Popis kurzu

Trojstupňový kurz maľovania v troch päť týždňových cykloch, ktorý obsahuje komplexnú výučbu kresby a maľby, vedenú profesionálnymi lektormi.

Cieľová skupina

Kurz je určený nielen výkonným a tvorivým pracovníkom vo všetkých spoločenských oblastiach, ale pre každého, kto hľadá účinnú relaxačnú aktivitu a netradičného koníčka.

Obsahová náplň

Profesionálni skúsení lektori vás povedú krok za krokom od základných a jednoduchých kresebných a maliarskych zručností až k profesionálnejšej tvorbe s postupným zvyšovaním náročnosti a individuálnym prístupom ku každému účastníkovi. Každý cyklus (KMC1, KMC2, KMC3) obsahuje desať dvojhodinových lekcií v piatich 4-hodinových stretnutiach. Kurzy sa konajú v príjemnom prostredí Galérie ZIV, všetok materiál a malé občerstvenie je v cene.

V každom stupni sa zoznámite s viacerými technikami tvorby, pracujete s profesionálnym výtvarným materiálom, naučíte sa základy výtvarnej tvorby, vyskúšate si rôzne techniky, aby ste našli tú pravú pre seba, ktorá sa vám najviac páči a ktorá najviac zodpovedá vašej rozvíjajúcej sa kreativite. Naši lektori zodpovedajú akékoľvek vaše otázky a individuálne sa vám venujú. Príjemná atmosféra, super lektori, relaxácia aj vzdelávanie sú znakom všetkých našich kurzov obľúbených verejnosťou. Absolventi kurzu majú možnosť ďalej maľovať v ateliéri ZIV, otvárame vždy poslednú stredu v mesiaci, je potrebné vopred sa prihlásiť.

Kurz maľovania – krok za krokom (KMC1) – prvý cyklus obsahuje základy výtvarnej tvorby. Päť stretnutí po 4 hodinách (spolu 20 hodín). Vyučovanie pre max. 8 účastníkov v jednej skupine.

Program:

  1. lekcia: základy kresby 1 – materiály, techniky a spôsoby, línie, tvary, perspektíva zátišia
  2. lekcia: kresba 2 – tipy, triky, štruktúry, povrchy, frotáž, lineárna a plastická kresba, tieňovanie, svetlo a tieň, vytváranie dojmu hmoty, busta
  3. lekcia: základy maľby a teórie farieb – pastel suchý a mastný, uhlík a príbuzné techniky, základy kompozície obrazu
  4. lekcia: výtvarné techniky – kombinované techniky, vytváranie štruktúr, premaľby, maľby do fotografie, maľba akrylom, úvod do techniky koláže
  5. lekcia: špeciálne techniky – prekvapenie :-)
  6. lekcia: základy maľby akvarelovou technikou – akvarel, akvarel-gvaš, lavírovanie, miešanie farieb, postupnosť maľby akvarelom
  7. lekcia: základy krajinomaľby – kresba, štúdie, materiály, výber motívu, základy kompozície krajiny
  8. lekcia: základy olejomaľby 1
  9. lekcia: základy olejomaľby 2
  10. lekcia: základy olejomaľby 3

Kurz maľovania maliarske zručnosti (KMC2) – druhý cyklus, 20 hodín, max. počet účastníkov 8 v jednej skupine. Nadväzuje na prvý cyklus. Ďalšie spôsoby maľby a zdokonalenie techník, vyšší stupeň.

Z obsahu: maliarska perspektíva, skratky, skice a farebné štúdie, farebné škály, kombinované techniky s využitím štruktúr, kresba a maľba tušom, maliarske frotáže, abstrahovanie línií, abstraktná aj klasická maľba a iné.

Kurz maľovania techniky a forma (KMC 3) – tretí cyklus Z obsahu: prehlbovanie maliarských zručností, obsah a forma výtvarného diela, vyváženosť prvkov a rovnováha obrazu, sýtosť, farebnosť a harmonické kontrasty, výraz, symbolika obrazu a mnohé iné.

Lektor:
akad. maliari Iveta Slobodníková, Blažej Mikuš, Dušan Sekela

Typ a platnosť osvedčenia:
Interný certifikát

Termíny kurzov

Otvára sa štvrťročne.

Kontakt a miesto konania

Kontaktné údaje
Ing. Iveta Slobodníková
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť


Adresa
ZIV, Trenčianska 53, 82109 Bratislava

O organizátorovi

Kontaktné údaje
tel:
+421 905 255 *** zobraziť

mobil:
+421 905 255 *** zobraziť

email:
ziv@... zobraziť

web: www.ziv.sk

Adresa
Združenie pre integrálne vzdelávanie
Trenčianska 53, Bratislava Zobraziť na mape

Hodnotenie kurzu

(hlasujte)